37-мі роковини Чорнобильської катастрофи
Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4- го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Чорнобильська катастрофа — це втрачені та поламані життя. Тридцять загиблих від вибуху або гострої променевої хвороби працівників атомної станції та пожежників. Майже п’ять тисяч людей, померлих від впливу радіації. Понад 600 тисяч людей, які боролися з вогнем і розчищали радіоактивні завали. Велика кількість людей, які отримали дози опромінення в перші дні після аварії. Понад дев’яносто тисяч мешканців 81 міста, селища й села, які втратили дім до кінця літа 1986 року. Понад дві тисячі українських міст, селищ і сіл, де живуть два з половиною мільйони людей, забруднені. Двісті тисяч квадратних кілометрів заражені радіацією.
Класні керівники 1-9 класів, бібліотекар Красногорівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №5 провели заходи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської катастрофи в дистанційному форматі:
-Інформаційні повідомлення: «Мужність і біль Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля душу бентежать...»;
- Перегляд та обговорення документального фільму «Чорнобиль. Точка часу»;
- Виховні заходи: «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара»;
- Створення відеоролику «Пам'ятаємо... Чорнобиль не має минулого часу».
Чорних дат у людства є не мало,
Кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало, – вибух на Чорнобильській АЕС.
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.
У 2023 році годинник життя відраховує 37 рік Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.
Напередодні Дня памяті аварії на Чорнобильській АЕС в Мар’їнському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2, класним керівником 7 класу Бондаренко І.В. для учнів була проведена віртуальна екскурсія в Національний музей «Чорнобиль». Діти дізнались про історію трагедії, переглянули сучасні експозиція музею та дізнались про цікаві факти про музей.
#чорнобилькатастрофа