15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану
Щорічно на державному рівні українська спільнота відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого 2024 року виповнюється 35 років з моменту закінчення завершального етапу виведення радянських військ із Афганістану. Цього дня відзначають скорботний День пам'яті воїнів-афганців
З цієї нагоди в закладах культури й освіти Мар'їнської міської територіальної громади проведено патріотичні виховні заходи.
Учні 10 класу Зорянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів з учителем історії Єрмаковою О.Г. провели захід приурочений 35-тій річниці. З кожним роком усе далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності та вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.
У Єлизаветівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів провели інформування "Ми повинні пам'ятати тих, хто пережив цю війну, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав". Молоді люди йшли туди не за орденами й медалями. Вони вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок.
Що ми знаємо про афганську війну? Можна розповісти про ту страшну неоголошену війну, що розтяглася на довгих 10 років, мовою цифр. Війна тривала 9 років,1 місяць і 19 днів.Будь-яка війна у цифрах - це страшно й моторошно. Для кожного з-понад 600 тисяч тих, хто служив у Афгані, вона була і залишається «своєю». Для тих, хто не повернувся - і для живих. Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх з України понад 160 тисяч. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдатів, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.
У Костянтинівському СБК - інформування про вшанування пам'яті загиблих.
Висловлюємо глибоку вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України та оберігають спокій у наших домівках. У цей день бажаємо вам, шановні учасники бойових дій, доброго здоров’я, родинного щастя, благополуччя і головне – мирного неба над головою.