A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Мар'їнської міської ВЦА Покровського району Донецької області

29 вересня Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру

Дата: 29.09.2024 19:36
Кількість переглядів: 60

Фото без опису

29 вересня Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру. У цей день 83 роки тому в Києві сталася одна з найбільших трагедій в історії України періоду Другої світової війни. У вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр гітлерівські окупанти знищили євреїв, ромів, українців, полонених, цивільних та в’язнів концтаборів.

Бабин Яр є місцем пам’яті та некрополем для близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

З цієї нагоди в закладах освіти Мар'їнської міської територіальної громади пройшли тематичні уроки, виховні заходи, години пам'яті, інформування.

Учитель історії Мар’їнського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Гамоліна Г.О. провела з учнями 10-го класу тематичний урок "29 вересня - День пам’яті трагедії Бабиного Яру".

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв.

Фото без опису Фото без опису

Сьогодні учні та вчителі Красногорівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів вшанували пам'ять жертв однієї з найстрашніших трагедій ХХ століття — масових розстрілів у Бабиному Яру.

Фото без опису Фото без опису

День пам’яті жертв Бабиного Яру – один з найжахливіших символів Голокосту.

За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору. Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у Красногорівському ЗЗСО І-ІІ ступенів №5 були проведені інформаційні хвилини «А Бабин Яр мовчить…»

Фото без опису Фото без опису

Бабин Яр… Забути не можна…


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень