4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній з розмінуванням
4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній з розмінуванням.
З цієї нагоди в закладах освіти Мар'їнської міської територіальної громади пройшли тематичні інформування, виховні заходи, уроки мінної безпеки.
У 10 класі Мар’їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 відбувся урок мінної безпеки. Мета уроку — навчити учнів розпізнавати небезпечні об’єкти, розуміти ризики та правильно діяти у випадку їх виявлення. Під час заняття десятикласники ознайомилися з видами мін та вибухонебезпечних предметів; обговорили правила поводження в небезпечних ситуаціях; переглянули навчальні відеоматеріали про те, як уникнути трагедії, розгадували на онлайн-дошці філворд «Якщо потрапили на вибухонебезпечний предмет…» .
Сьогодні Україна — найбільш замінована країна у світі. Діти можуть натрапити на вибухонебезпечні предмети просто під час прогулянки, особливо на територіях, де велися бойові дії. У наш непростий час ми маємо поширювати інформацію щодо безпеки з вибухонебезпечних пристроїв та речовин серед учасників навчального процесу, формувати знання та навички забезпечення власного захисту, навчити правил, за якими діти мають діяти під час зіткнення з такими засобами.
З цією метою в 2 класі Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 було проведено урок з мінної безпеки «Збережи своє життя». Під час заняття ознайомилися з видами мін та інших вибухових предметів. Запам’ятали три найважливіші правила безпеки: Не підходь! Не чіпай! 101 набирай!
У Максимільянівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися години спілкування, присвячені Міжнародному дню просвіти з питань мінної безпеки. Це надзвичайно важлива тема, адже знання про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів можуть зберегти життя! Під час зустрічей наші учні дізналися, як розпізнавати небезпечні предмети, як діяти в разі їх виявлення та чому важливо дотримуватися правил безпеки. Спільно з викладачами обговорили реальні ситуації та алгоритми дій, які допоможуть уникнути трагедії.
Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Тож варто знати, як себе поводити поруч з ними, щоб не постраждати, а також уміти розрізняти такі предмети в кущах, траві чи на землі. З цією метою у 3 класі Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 було проведено урок з мінної безпеки "День мінної просвіти 2025". Діти переглянули відео і разом із псом Патроном з'ясували, яких правил треба дотримуватися, склали пам'ятку дій у разі виявлення вибухонебезпечного предмета, обговорили життєві ситуації і озвучили свої дії.
У Зорянському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено виховну бесіду "4 квітня – День мінної просвіти".
Щороку цей день нагадує нам про серйозну проблему, яка загрожує життю людей у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні. Міни та вибухонебезпечні предмети залишаються смертельною загрозою для цивільного населення, особливо дітей.
🔹 Будь обережним!
🔹 Не чіпай підозрілі предмети!
🔹 Повідомляй фахівців про знахідки!
Освіта з мінної безпеки рятує життя!
Сьогодні, 3 квітня, учні 9 класу Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ст. долучилися до відзначення Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки. У цей важливий день класний керівник Чуприна О.В. провела виховний "Шлях до безпеки" , аби підвищити обізнаність учнів про ризики, пов'язані з мінами та вибухонебезпечними предметами.
Під час заходу учні: обговорили види мін та їх небезпеку. Вивчили правила безпечної поведінки при виявленні підозрілих предметів. Переглянули відеоматеріали від ДСНС щодо мінної безпеки.
У Мар'їнському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 в 8 класі відбулося онлайн-заняття з мінної безпеки.
У Мар'їнському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 в 10 класі пройшов урок мінної безпеки.
Класні керівники Красногорівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів 4 квітня провели заходи, присвячені Міжнародному дню просвіти з питань мінної безпеки та допомоги у розмінуванні. Під час занять учні ознайомилися з видами вибухонебезпечних предметів, правилами безпечної поведінки у разі їх виявлення та алгоритмом дій у надзвичайних ситуаціях. Учителі наголосили на важливості дотримання заходів безпеки та розповіли про роботу фахівців, які займаються розмінуванням територій.
У Костянтинівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшли виховні години з правил мінної безпеки, на яких учні повторили алгоритм дій у разі виявлення небезпечних предметів до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки. Уроки з мінної безпеки мають критичне значення, особливо для дітей, особливо в регіонах, де існує загроза мін. Ці знання дадуть змогу розпізнати небезпечні зони, зрозуміти, як діяти в екстрених ситуаціях і уникати дій, які можуть призвести до травм чи загибелі.
Діти отримали корисні знання, які можуть зберегти життя, а також усвідомили важливість обережності та відповідального ставлення до власної безпеки.
Ми переконані, що знання, отримані сьогодні, допоможуть нашим учням бути пильними та обережними, а також зберегти своє життя та здоров'я.
Бережіть себе та своїх близьких!
Любі наші учні!
Ніколи не торкайтеся підозрілих предметів! Завжди повідомляйте про них відповідним службам.
Безпека — це відповідальність кожного з нас. Разом ми можемо зробити світ безпечнішим!
#міннапросвіта