A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Мар'їнської міської ВЦА Покровського району Донецької області

21 березня відзначається Всесвітній день поезії

Дата: 07.04.2025 04:28
Кількість переглядів: 26

Фото без опису

КЗ "Мар'їнська публічна бібліотека з філіями"

#Люблю_Поезію

Зорянська сільська бібліотека 

Люблю поезію, бо це глибинний світ,

Де кожен віддзеркалення шукає

Комусь ляга на душу «Заповіт»,

А хтось з любов’ю Іздрика читає. Щорічно 21 березня відзначається Всесвітній день поезії. Свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою заохотити поетичну творчість, поширити поезію, а також встановити діалог між культурами.

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році і відзначають його на державному рівні. 

Поезія – це, напевно, одне з найбільш геніальних досягнень людства. Висловлювати свої почуття у віршованій формі, відображеній у римі, своє світовідчуття, мріяти про майбутнє і згадувати минуле, одночасно звертаючись до мільйонів і залишаючись при цьому на самоті із собою, на це здатна тільки поезія, найбільша з мистецтв, створених людиною.

Любов українців до поезії не поступається ані французам, ані англійцям, ані італійцям. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця… «Поезія потрібна всім — поети так само потребують читачів, як і читачі поетів…» - зазначала Ліна Костенко. 

Сучасна українська поезія, заснована на вікових традиціях, водночас стала більш глобалізованою. Поети, які належать до різних поколінь, надають багато уваги не тільки національним, а й загальнолюдським проблемам. Серед найвідоміших сучасних українських поетів — Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Андрій Любка. 

З найдавніших часів і донині поезія залишається живим видом мистецтва, який постійно розвивається, але суть її залишається незмінною — прагненням до відтворення найглибших та найважливіших людських почуттів.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень