26 квітня 2025 року відзначаються 39-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС
26 квітня 1986 року сталася трагедія на Чорнобильській АЕС, що стала однією з найбільших екологічних катастроф у світі. В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів. Ця дата назавжди залишиться в пам'яті людства.
З цієї нагоди в закладах освіти та культури Мар'їнської міської територіальної громади пройшли тематичні уроки, виховні заходи, інформування, виставки малюнків.
Учні 4 класу Зорянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів провели виховну годину "Чорнобиль не має минулого!"
Учитель історії Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Гамоліна Г.О. провела урок пам'яті "Чорнобильська катастрофа". Учні дізналися про причини аварії, її наслідки та героїзм ліквідаторів, які ризикували своїм життям для мінімізації шкоди. Урок пройшов у формі відкритого обговорення, де діти могли висловити свої думки й почуття. Важливою метою було виховання в молоді почуття відповідальності за екологію та пам’яті про жертви катастрофи. Цей день нагадує нам про важливість безпеки й обережності в атомній енергетиці.
У 6 класі Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся особливий урок пам’яті, присвячений одній із найстрашніших трагедій в історії України — аварії на Чорнобильській АЕС - "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять". Діти дізналися про події 26 квітня 1986 року, про героїзм ліквідаторів, які першими стали на захист людства, про біль і втрати, які пережила країна. Переглянули фрагменти документальних фільмів, обговорили наслідки катастрофи для природи та людей. Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Такі уроки формують у дітей повагу до історії, вдячність героям та розуміння цінності життя.
24 квітня відбувся онлайн-захід, організований Молодіжною радою, до Дня вшанування памʼяті Чорнобильської трагедії. Учасники згадали події 1986 року, вшанували героїв-ліквідаторів, переглянули тематичні матеріали й поділилися власними роздумами про значення Чорнобиля сьогодні.
З нагоди чергової річниці Чорнобильської катастрофи в Красногорівському ОЗЗСО. І-ІІІ ступенів було проведено виховну годину для учнів 5-11 класів. Діти та педагоги пригадали про те, як радіація зруйнувала життя тисяч людей: багато хто втратив здоров’я, домівки, рідних, а цілі населені пункти зникли з карти України. Особливу увагу було приділено героїзму ліквідаторів, які першими стали на боротьбу з невидимим ворогом — радіацією. Їхній подвиг — приклад безмежної відваги та самопожертви. Наша молодь має бути обізнана, відповідальна, та патріотична.
Ми маємо шанувати історичне минуле свого народу! На завершення заходу присутні вшанували пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання. У тій хвилинній тиші — шана героям, біль утрат і надія на світле, безпечне майбутнє.
Сьогодні на уроці історії здобувачі освіти 5 класу Зорянського ЗЗСО отримали інформацію про пам’ятний день - 26 квітня 1986 року, а саме: про Чорнобильську АЕС і її призначення до аварії; про хронологію подій, героїв Чорнобиля, вплив на довкілля, подію, яка залишиться в нашій пам’яті назавжди.
Здобувачі освіти 6 класу Максимільянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів активно долучились до онлайн-вікторини "Що я знаю про Чорнобильську катастрофу", приуроченої до вшанування річниці трагедії на ЧАЕС. Учасники мали змогу перевірити свої знання про події 1986 року, дізнатися нові факти про причини та наслідки аварії, а також вшанувати пам’ять героїв-ліквідаторів. Вікторина пройшла в інтерактивному форматі, що сприяло підвищенню зацікавленості та залученості учнів.
25 квітня в 4 класі Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся урок-реквієм під назвою "Скорботна мить Чорнобиля", приурочений до річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Захід був спрямований на вшанування пам’яті жертв трагедії та усвідомлення значення екологічної безпеки. Учні переглянули короткий відеофільм про події 26 квітня 1986 року, прослухали розповідь класовода Шуліки З.М про героїчний подвиг ліквідаторів, вшанували хвилиною мовчання загиблих. Учасники слухали спогади очевидців трагедії та взяли участь у тематичній бесіді.
У Мар'їнській міській центральній бібліотеці проведено відео інформування "16 маловідомих фактів про Чорнобиль".
У 7 класі Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 вчитель історії Жураковська О.В. провела урок пам’яті «Чорнобиль – наш спільний біль». Учні ознайомилися з історичними фактами, сучасними технологіями безпеки та обговорили способи запобігання подібним катастрофам у майбутньому, взяли участь у інтерактивних вправах, спрямованих на підвищення свідомості щодо важливості ядерної безпеки та відповідального ставлення до навколишнього середовища.
Година пам’яті «Чорнобильська катастрофа та її наслідки для України» в 6 класі Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Для учнів 1- 11 класів Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 проведені виховні години пам'яті "Дзвони Чорнобиля".
Проведені виховні заходи сприяли формуванню в учнів і громадян почуття патріотизму, шани до героїв та усвідомлення цінності життя й довкілля.